We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 400G QSFP-DD MPO-16 SR8 100m MMF Transceiver
SKU
S1D18A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Aruba Networking 400G QSFP-DD MPO-16 SR8 100m MMF Transceiver
| SKU | S1D18A |
|---|---|
| EAN | 0190017661711 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP-DD |
| Connector 2 | QSFP-DD |
| Data transfer rate | 400 Gbit/s |
| Maximum transfer distance | 100 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 63 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP-DD |
| Connector 2 | QSFP-DD |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 400 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |