We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 400G QSFP-DD to 4x QSFP56 100G 50m Active Optical Cable
SKU
S1D39A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Aruba Networking 400G QSFP-DD to 4x QSFP56 100G 50m Active Optical Cable
| SKU | S1D39A |
|---|---|
| EAN | 0190017660028 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP-DD |
| Connector 2 | QSFP-DD |
| Cable length | 50 m |
| Brand compatibility | HPE |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.7 kg |
| Cable length | 50 m |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP-DD |
| Connector 2 | QSFP-DD |
| Cable length | 50 m |
| Weight (imperial) | 1.72 kg (3.8 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 1.72 kg (3.8 lbs) |