We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 400G QSFP-DD to QSFP-DD 2m Direct Attach Copper Cable
SKU
S6H28A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Aruba Networking 400G QSFP-DD to QSFP-DD 2m Direct Attach Copper Cable
| SKU | S6H28A |
|---|---|
| EAN | 0190017804187 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Product Family | Aruba Networking |
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP-DD |
| Connector 2 | QSFP-DD |
| Cable length | 2 m |
| Brand compatibility | HPE |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 540 g |
| Cable length | 2 m |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP-DD |
| Connector 2 | QSFP-DD |
| Cable length | 2 m |
| Weight (imperial) | 0.54 kg (1.19 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.54 kg (1.19 lbs) |