We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 4x100G DR QSFP-DD SN 500m SMF Transceiver
SKU
S3N90A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Aruba Networking 4x100G DR QSFP-DD SN 500m SMF Transceiver
| SKU | S3N90A |
|---|---|
| EAN | 0190017710617 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP-DD |
| Connector 2 | QSFP-DD |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Maximum transfer distance | 500 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 68 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP-DD |
| Connector 2 | QSFP-DD |
| Weight (imperial) | 0.0907 kg (0.2 lbs) |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0907 kg (0.2 lbs) |