We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE BL8x0c 32GB (2x16GB) Dual Rank PC3L-12800 (DDR3-1600) Registered CAS-11 Memory Kit
SKU
AM388A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
32GB (2x16GB), PC3L-10600, DDR3 1333MHz, Registered, CL9
| Internal memory type | DDR3 |
|---|---|
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Component for | PC/server |
| Internal memory | 32 GB |
| SKU | AM388A |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
| Features | |
|---|---|
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory clock speed | 1333 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |