We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE C7535A networking cable 2.1 m Cat5e
SKU
C7535A
| Cable length | 2.1 m |
|---|---|
| Connector 2 | RJ-45 |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Cable standard | Cat5e |
| SKU | C7535A |
| EAN | 4948382650610 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
- HP CAT5e Networking and Telecom Connectivity Cable
- 2.1m/7ft CAT5 RJ45 M/M Ethernet Cable
- 2.1m/7ft CAT5 RJ45 M/M Ethernet Cable
| Features | |
|---|---|
| Cable standard | Cat5e |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Cable length | 2.1 m |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Certification | EIA/TIA-568 |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Certificates | |
| Certification | EIA/TIA-568 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 453 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Cable standard | Cat5e |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Cable length | 2.1 m |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |