We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE CB900s 64GB (4x16GB) Dual Rank PC3L-12800 (DDR3-1600) Registered CAS-11 Memory Module
SKU
AT128A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
HP Superdome 2 CB900s i4 64GB (4x16GB) Dual Rank PC3L-10600R DDR3 Active Memory Module
| SKU | AT128A |
|---|---|
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Internal memory | 32 GB |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory ranking | 2 |
| Internal memory type | DDR3 |
| Features | |
|---|---|
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Internal memory | 32 GB |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory ranking | 2 |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory data transfer rate | 1600 MT/s |