We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Cray Supercomputing Storage Systems 30.7TB NVMe Gen4 High Performance Read Intensive SFF SSD
SKU
R9K06A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Cray Supercomputing Storage Systems 30.7TB NVMe Gen4 High Performance Read Intensive SFF SSD
| SSD form factor | 2.5" |
|---|---|
| SSD capacity | 30700 GB |
| NVMe | Yes |
| Component for | NAS |
| SKU | R9K06A |
| EAN | 5715328231306 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 30 TB |
| Features | |
| Component for | NAS |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 30 TB |
| SSD form factor | 2.5" |
| Target workload | Read Intensive (RI) |
| Compatible products | HPE Cray Supercomputing Storage Systems, see QuickSpecs for more information |
| Performance | |
| Component for | NAS |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 30 TB |
| Compatible products | HPE Cray Supercomputing Storage Systems, see QuickSpecs for more information |
| Design | |
|---|---|
| Component for | NAS |
| SSD form factor | 2.5" |
| Technical details | |
| HDD capacity | 30 TB |
| SSD form factor | 2.5" |
| Other features | |
| HDD capacity | 30 TB |
| Compatible products | HPE Cray Supercomputing Storage Systems, see QuickSpecs for more information |