We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Cray Supercomputing XD 64GB (1x64GB) Dual Rank x4 DDR5-5600 Registered Standard Memory Kit
SKU
P70079-H21
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Cray Supercomputing XD 64GB (1x64GB) Dual Rank x4 DDR5-5600 Registered Standard Memory Kit
| SKU | P70079-H21 |
|---|---|
| EAN | 0190017714325 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Design | |
|---|---|
| Compatible products | HPE Cray XD Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Technical details | |
| Height (imperial) | 1.91 cm (0.75") |
| Memory | |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Internal memory | 64 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Internal memory type | DDR5 |
| Features | |
|---|---|
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Compatible products | HPE Cray XD Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Internal memory | 64 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
| Weight & dimensions | |
| Width | 88.9 mm |
| Depth | 190.5 mm |
| Height | 19.1 mm |
| Weight | 40 g |
| Weight (imperial) | 0.0440 kg (0.0970 lbs) |
| Other features | |
| Height (imperial) | 1.91 cm (0.75") |
| Weight (imperial) | 0.0440 kg (0.0970 lbs) |