We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE DL580 Gen8 12 DIMM Slots Memory Cartridge memory module DDR3 1600 MHz
SKU
732411-B21
| Internal memory type | DDR3 |
|---|---|
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Component for | PC/server |
| SKU | 732411-B21 |
| EAN | 0887758580745 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Design | |
|---|---|
| Compatible products | ProLiant DL580 Gen8 |
| Memory | |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
| Features | |
|---|---|
| Compatible products | ProLiant DL580 Gen8 |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 240-pin DIMM |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 200.2 mm |
| Depth | 217.5 mm |
| Height | 63.5 mm |
| Weight | 450 g |