We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE InfiniBand HDR/Ethernet 200Gb QSFP56 to QSFP56 5m Active Optical Cable
SKU
P06153-B22
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
InfiniBand HDR/Ethernet 200Gb QSFP56 to QSFP56 5m Active Optical Cable
| Cable length | 5 m |
|---|---|
| SKU | P06153-B22 |
| EAN | 0190017295725 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP56 |
| Connector 2 | QSFP56 |
| Cable length | 5 m |
| Bending radius | 2.5 cm |
| Weight & dimensions | |
| Bending radius | 2.5 cm |
| Cable diameter | 3 mm |
| Weight | 110 g |
| Cable length | 5 m |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP56 |
| Connector 2 | QSFP56 |
| Cable length | 5 m |
| Weight (imperial) | 0.113 kg (0.249 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.113 kg (0.249 lbs) |