We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE InfiniBand NDR/Ethernet 1x400Gb OSFP Multi-mode 50m HCA-side Transceiver
SKU
P49764-B21
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
InfiniBand NDR/Ethernet 1x400Gb OSFP Multi-mode 50m HCA-side Transceiver
| Interface type | RJ-45 |
|---|---|
| SKU | P49764-B21 |
| EAN | 0190017572345 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Performance | |
|---|---|
| Maximum transfer distance | 50 m |
| Interface type | OSFP |
| Network | |
| Interface type | OSFP |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 194 mm |
| Depth | 50 mm |
| Height | 17 mm |
| Weight | 210 g |
| Technical details | |
| Maximum transfer distance | 50 m |
| Weight (imperial) | 0.208 kg (0.459 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.208 kg (0.459 lbs) |