We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE InfiniBand NDR200/Ethernet OSFP to 4xOSFP 2m Splitter Direct Attach Copper Cable
SKU
P45698-B24
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
InfiniBand NDR200/Ethernet OSFP to 4xOSFP 2m Splitter Direct Attach Copper Cable
| Cable length | 2 m |
|---|---|
| SKU | P45698-B24 |
| EAN | 0190017604459 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Connector 1 | OSFP |
| Connector 2 | 4xOSFP |
| Cable length | 2 m |
| Product colour | Black |
| Conductor material | Copper |
| Cable shape | Flat |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 840 g |
| Cable length | 2 m |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | OSFP |
| Connector 2 | 4xOSFP |
| Cable length | 2 m |
| Weight (imperial) | 0.844 kg (1.86 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.844 kg (1.86 lbs) |