We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE K2P90AR internal solid state drive 2.5" 920 GB SAS
SKU
K2P90AR
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
920GB, 2.5", SAS, SFF, FIPS Encrypted, Refurbished
| SSD form factor | 2.5" |
|---|---|
| SSD capacity | 920 GB |
| Interface | SAS |
| SKU | K2P90AR |
| EAN | 0190017012025 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
3PAR StoreServ 8000 920GB SAS MLC SFF(2.5in) FIPS Encrypted Solid State Drive
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 920 GB |
| Internal | Yes |
| Design | |
| Internal | Yes |
| Product colour | Aluminium, Black |
| SSD form factor | 2.5" |
| Performance | |
| Interface | SAS |
| SSD capacity | 920 GB |
| Compatible products | 3PAR StoreServ 8000 |
| Features | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| SSD capacity | 920 GB |
| SSD form factor | 2.5" |
| Compatible products | 3PAR StoreServ 8000 |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Product colour | Aluminium, Black |
| SSD form factor | 2.5" |
| Weight & dimensions | |
| Width | 177.8 mm |
| Height | 127 mm |
| Depth | 266.7 mm |
| Other features | |
| Product colour | Aluminium, Black |
| Internal | Yes |