We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Mellanox InfiniBand HDR 40-port QSFP56 Managed Back to Front Airflow Switch
SKU
P06249-B21
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
HPE Mellanox InfiniBand HDR 40-port QSFP56 Managed Back to Front Airflow Switch, 762 mm, 609.6 mm, 154.9 mm, 14 kg, 14 kg (30.9 lbs), 762 x 609.6 x 154.9 mm (30 x 24 x 6.1")
| SKU | P06249-B21 |
|---|---|
| EAN | 0190017297538 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
HPE Mellanox InfiniBand HDR 40-port QSFP56 Managed Back to Front Airflow Switch. Width: 762 mm, Depth: 609.6 mm, Height: 154.9 mm. Weight (imperial): 14 kg (30.9 lbs), Dimensions (W x D x H) (imperial): 762 x 609.6 x 154.9 mm (30 x 24 x 6.1")
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| QSFP56 ports quantity | 40 |
| Other features | |
|---|---|
| Weight (imperial) | 14 kg (30.9 lbs) |
| Dimensions (W x D x H) (imperial) | 762 x 609.6 x 154.9 mm (30 x 24 x 6.1") |
| Weight & dimensions | |
| Width | 762 mm |
| Depth | 609.6 mm |
| Height | 154.9 mm |
| Weight | 14 kg |
| Weight (imperial) | 14 kg (30.9 lbs) |
| Dimensions (W x D x H) (imperial) | 762 x 609.6 x 154.9 mm (30 x 24 x 6.1") |