We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Networking 25G SFP28 LC LR 10km SMF Transceiver
SKU
JL855A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Networking 25G SFP28 LC LR 10km SMF Transceiver
| Interface type | SFP28 |
|---|---|
| Maximum data transfer rate | 25000 Mbit/s |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| SKU | JL855A |
| EAN | 0190017562148 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Performance | |
|---|---|
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 49.9 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |