We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Networking Comware 10GBASE-T SFP+ RJ45 30m Cat6A Transceiver
SKU
S2N61A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Networking Comware 10GBASE-T SFP+ RJ45 30m Cat6A Transceiver
| SKU | S2N61A |
|---|---|
| EAN | 0190017698502 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Maximum transfer distance | 30 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 49.9 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |