We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Networking Comware 1xQSFP-DD 400G to 8xSFP56 50G 2.5m Split Direct Attach Cable
SKU
S0P73A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Networking Comware 1xQSFP-DD 400G to 8xSFP56 50G 2.5m Split Direct Attach Cable
| SKU | S0P73A |
|---|---|
| EAN | 0190017640563 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP-DD |
| Connector 2 | 8x SFP56 |
| Cable length | 2.5 m |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 997.9 g |
| Cable length | 2.5 m |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP-DD |
| Connector 2 | 8x SFP56 |
| Cable length | 2.5 m |
| Weight (imperial) | 0.998 kg (2.2 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.998 kg (2.2 lbs) |