We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Networking Comware MSR931/3/5/6 Chassis Rack Mount Kit
SKU
JG853A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Networking Comware MSR931/3/5/6 Chassis Rack Mount Kit
| SKU | JG853A |
|---|---|
| EAN | 0888182013830 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
The JG853A is a rack mount kit used on MSR930-4GLTE MSR931, MSR933, MSR935 and MSR936 Router models
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | FlexNetwork MSR931/3/5/6 |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 116 mm |
| Weight | 160 g |
| Height | 50 mm |
| Depth | 110 mm |
| Technical details | |
| Compatibility | FlexNetwork MSR931/3/5/6 |
| Weight (imperial) | 0.159 kg (0.35 lbs) |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.159 kg (0.35 lbs) |