We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Networking X150 100G QSFP28 CWDM4 2km SM Transceiver
SKU
JH673A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Networking X150 100G QSFP28 CWDM4 2km SM Transceiver
| Interface type | QSFP28 |
|---|---|
| Maximum data transfer rate | 100000 Mbit/s |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| SKU | JH673A |
| EAN | 0190017142036 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Performance | |
|---|---|
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum transfer distance | 2000 m |
| Maximum data transfer rate | 100000 Mbit/s |
| Interface type | QSFP28 |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| SFP transceiver standard | CWDM4 |
| Hot-Plug support | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85369010 |
| Features | |
| Hot-Plug support | Yes |
| Certification | MSA |
| Certificates | |
| Certification | MSA |
| Network | |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 100000 Mbit/s |
| Interface type | QSFP28 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 18 mm |
| Depth | 127 mm |
| Height | 13 mm |
| Weight | 49.9 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Hot-Plug support | Yes |
| Maximum transfer distance | 2000 m |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85369010 |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |