We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Networking X240 QSFP28 4xSFP28 1m Direct Attach Copper Cable
SKU
JL282A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Networking X240 QSFP28 4xSFP28 1m Direct Attach Copper Cable
| Cable length | 1 m |
|---|---|
| SKU | JL282A |
| EAN | 0190017042794 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | 4 x SFP28 |
| Cable length | 1 m |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 270 g |
| Cable length | 1 m |
| Technical details | |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | 4 x SFP28 |
| Cable length | 1 m |
| Weight (imperial) | 0.272 kg (0.6 lbs) |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.272 kg (0.6 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |