We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Networking X2A0 100G QSFP28 to QSFP28 10m Active Optical Cable
SKU
JL277A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Networking X2A0 100G QSFP28 to QSFP28 10m Active Optical Cable
| Cable length | 10 m |
|---|---|
| SKU | JL277A |
| EAN | 0190017030166 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Cable length | 10 m |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 180 g |
| Cable length | 10 m |
| Technical details | |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Cable length | 10 m |
| Weight (imperial) | 0.181 kg (0.4 lbs) |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.181 kg (0.4 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |