We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Networking X2A0 100G QSFP28 to QSFP28 20m Active Optical Cable
SKU
JL278A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Networking X2A0 100G QSFP28 to QSFP28 20m Active Optical Cable
| Cable length | 20 m |
|---|---|
| SKU | JL278A |
| EAN | 0190017030180 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Cable length | 20 m |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 230 g |
| Cable length | 20 m |
| Technical details | |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Cable length | 20 m |
| Weight (imperial) | 0.231 kg (0.51 lbs) |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.231 kg (0.51 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |