We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Networking X2A0 25G SFP28 to SFP28 10m Active Optical Cable
SKU
JL298A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Networking X2A0 25G SFP28 to SFP28 10m Active Optical Cable
| Cable length | 1.2 m |
|---|---|
| Cable type | DAC |
| SKU | JL298A |
| EAN | 0190017043111 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Connector contacts plating | Copper |
| Cable type | DAC |
| Cable length | 1.2 m |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Product colour | Blue |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 249.5 g |
| Cable length | 1.2 m |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Connector contacts plating | Copper |
| Cable type | DAC |
| Cable length | 1.2 m |
| Weight (imperial) | 0.272 kg (0.6 lbs) |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.272 kg (0.6 lbs) |