We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Networking X2A0 25G SFP28 to SFP28 7m Active Optical Cable
SKU
JL297A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Networking X2A0 25G SFP28 to SFP28 7m Active Optical Cable
| Cable length | 7 m |
|---|---|
| SKU | JL297A |
| EAN | 0190017043098 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 7 m |
| Product colour | Green |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 199.6 g |
| Cable length | 7 m |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 7 m |
| Weight (imperial) | 0.181 kg (0.4 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.181 kg (0.4 lbs) |