We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Nimble Storage AF40/60/80 All Flash Array 23TB (24x960GB) Flash Field Upgrade
SKU
Q8H57A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Nimble Storage AF40/60/80 All Flash Array 23TB (24x960GB) Flash Field Upgrade
| SSD form factor | 2.5" |
|---|---|
| Hardware encryption | No |
| SSD capacity | 960 GB |
| NVMe | No |
| SKU | Q8H57A |
| EAN | 0190017266947 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 960 GB |
| Features | |
| Interface | Serial ATA |
| Component for | Disk array |
| NVMe | No |
| SSD capacity | 960 GB |
| Hardware encryption | No |
| SSD form factor | 2.5" |
| Compatible products | Nimble Storage AF40/60/80 All Flash Array |
| Performance | |
| Interface | Serial ATA |
| Component for | Disk array |
| NVMe | No |
| SSD capacity | 960 GB |
| Hardware encryption | No |
| Compatible products | Nimble Storage AF40/60/80 All Flash Array |
| Design | |
|---|---|
| Component for | Disk array |
| SSD form factor | 2.5" |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA |
| Hardware encryption | No |
| SSD form factor | 2.5" |
| Other features | |
| Compatible products | Nimble Storage AF40/60/80 All Flash Array |