We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Nimble Storage CS/SF 2TB Spare HDD
SKU
Q8D74A
| SKU | Q8D74A |
|---|---|
| EAN | 0190017234007 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Disk array |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 2 TB |
| Compatible products | HPE Nimble Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Disk array |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 2 TB |
| Compatible products | HPE Nimble Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Compatible products | HPE Nimble Storage Platforms, see QuickSpecs for more information |