We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE P41234-B21 internal solid state drive 375 GB M.2 NVMe
SKU
P41234-B21
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
375GB NVMe Gen3 Mainstream Performance Write Intensive M.2 22110 SSD for HPE
| SSD form factor | M.2 |
|---|---|
| SSD capacity | 375 GB |
| NVMe | Yes |
| SKU | P41234-B21 |
| EAN | 5715063201138 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 375 GB |
| Features | |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 375 GB |
| SSD form factor | M.2 |
| Target workload | Write Intensive (WI) |
| Performance | |
|---|---|
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 375 GB |
| Design | |
| SSD form factor | M.2 |
| Technical details | |
| SSD form factor | M.2 |