We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE P45696-B21 InfiniBand/fibre optic cable 0.5 m Black
SKU
P45696-B21
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
InfiniBand NDR OSFP to OSFP 0.5m Switch-Switch Direct Attach Copper Cable
| Cable length | 0.5 m |
|---|---|
| SKU | P45696-B21 |
| EAN | 0190017572116 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
The HPE Direct Attach Cables provide connections to meet the exponential data growth in data centers and cloud-based services.
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 0.5 m |
| Product colour | Black |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 250 g |
| Cable length | 0.5 m |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Cable length | 0.5 m |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |