We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE P56427-B21 memory module 32 GB 1 x 32 GB DDR4 288-pin DIMM
SKU
P56427-B21
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
32GB (1x32GB) Single Rank x4 DDR4-3200 CAS-22-22-22 Registered Memory Kit
| Internal memory type | DDR4 |
|---|---|
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| ECC | No |
| Component for | PC/Server |
| SKU | P56427-B21 |
| EAN | 4549821507757 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory | |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 88.9 mm |
| Depth | 190.5 mm |
| Height | 19.1 mm |
| Weight | 45 g |