We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Premier Flex MPO12/MPO12 APC Single-mode 100m Fiber Cable
SKU
R6F29A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Premier Flex MPO12/MPO12 APC Single-mode 100m Fiber Cable
| Cable length | 100 m |
|---|---|
| SKU | R6F29A |
| EAN | 1900174567202 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Fiber mode structure | Single-mode |
| Connector 1 | QSFP |
| Connector 2 | QSFP |
| Cable length | 100 m |
| Bending radius | 7.5 mm |
| Weight & dimensions | |
| Bending radius | 7.5 mm |
| Weight | 1.38 kg |
| Cable length | 100 m |
| Technical details | |
|---|---|
| Fiber mode structure | Single-mode |
| Connector 1 | QSFP |
| Connector 2 | QSFP |
| Cable length | 100 m |
| Weight (imperial) | 1.36 kg (3 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 1.36 kg (3 lbs) |