We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Premier Flex MPO12/MPO12 APC Single-mode 500m Fiber Cable
SKU
R6F31A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Premier Flex MPO12/MPO12 APC Single-mode 500m Fiber Cable
| Cable length | 500 m |
|---|---|
| SKU | R6F31A |
| EAN | 0190017456744 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Fiber mode structure | Single-mode |
| Connector 1 | QSFP |
| Connector 2 | QSFP |
| Cable length | 500 m |
| Bending radius | 7.5 mm |
| Weight & dimensions | |
| Bending radius | 7.5 mm |
| Weight | 5.6 kg |
| Cable length | 500 m |
| Technical details | |
|---|---|
| Fiber mode structure | Single-mode |
| Connector 1 | QSFP |
| Connector 2 | QSFP |
| Cable length | 500 m |
| Weight (imperial) | 5.6 kg (12.3 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 5.6 kg (12.3 lbs) |