We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Premier Flex MPO16/MPO16 APC Multi-mode OM4 10m Fiber Cable
SKU
R4D53A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Premier Flex MPO16/MPO16 APC Multi-mode OM4 10m Fiber Cable
| Cable length | 10 m |
|---|---|
| SKU | R4D53A |
| EAN | 0190017429342 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Fibre optic type | OM4 |
| Connector 1 | QSFP-DD |
| Connector 2 | QSFP-DD |
| Cable length | 10 m |
| Product colour | Blue |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Bending radius | 7.5 mm |
| Weight & dimensions | |
| Bending radius | 7.5 mm |
| Weight | 160 g |
| Cable length | 10 m |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP-DD |
| Connector 2 | QSFP-DD |
| Cable length | 10 m |
| Weight (imperial) | 0.159 kg (0.35 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.159 kg (0.35 lbs) |