We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE ProLiant Compute XD685 6.4TB NVMe Mixed Use E3.S EC1 FIPS CM7 SSD
SKU
S4X35A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
ProLiant Compute XD685 6.4TB NVMe Mixed Use E3.S EC1 FIPS CM7 SSD
| SKU | S4X35A |
|---|---|
| EAN | 0190017787541 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 6.4 TB |
| Features | |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 6.4 TB |
| SSD form factor | E3.S |
| Target workload | Mixed Use (MU) |
| Compatible products | HPE ProLiant Compute XD685 Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Performance | |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 6.4 TB |
| Compatible products | HPE ProLiant Compute XD685 Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Design | |
|---|---|
| SSD form factor | E3.S |
| Weight & dimensions | |
| Width | 200 mm |
| Weight | 540 g |
| Height | 116 mm |
| Depth | 254 mm |
| Technical details | |
| Weight (imperial) | 0.538 kg (1.19 lbs) |
| SSD form factor | E3.S |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.538 kg (1.19 lbs) |
| Compatible products | HPE ProLiant Compute XD685 Platforms, see QuickSpecs for more information |