We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Q9D47A internal solid state drive 2.5" 800 GB SAS
SKU
Q9D47A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
MSA 800GB SAS 12G Mixed Use SFF (2.5in) ST Self-encrypting SSD
| SSD form factor | 2.5" |
|---|---|
| SSD capacity | 800 GB |
| Component for | PC |
| Interface | SAS |
| SKU | Q9D47A |
| EAN | 5715063201053 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 800 GB |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Performance | |
| Interface | SAS |
| Component for | PC |
| Hot-swap | Yes |
| SSD capacity | 800 GB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Compatible products | Modular Smart Array 2050 |
| Design | |
|---|---|
| Component for | PC |
| SSD form factor | 2.5" |
| Features | |
| Interface | SAS |
| Component for | PC |
| Hot-swap | Yes |
| SSD capacity | 800 GB |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| SSD form factor | 2.5" |
| Compatible products | Modular Smart Array 2050 |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| SSD form factor | 2.5" |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |