We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE R0P86A internal hard drive 1.8 TB 10000 RPM 2.5" SAS
SKU
R0P86A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
MSA 10.8TB SAS 12G Enterprise 10K SFF (2.5in) 512e 6-pack HDD Bundle
| Component for | Disk array |
|---|---|
| SKU | R0P86A |
| EAN | 0190017336138 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
Contains 6 x MSA 1.8TB 12G SAS 10K SFF Enterprise HDDs (J9F49A)
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Disk array |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1.8 TB |
| Compatible products | MSA 2050 SAN |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Disk array |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1.8 TB |
| Compatible products | MSA 2050 SAN |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 6 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 6 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Compatible products | MSA 2050 SAN |