We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE R0P91A internal hard drive 10 TB 7200 RPM 3.5" SAS
SKU
R0P91A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
MSA 60TB SAS 12G Midline 7.2K LFF (3.5in) 512e 6-pack HDD Bundle
| Component for | Disk array |
|---|---|
| SKU | R0P91A |
| EAN | 0190017336183 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
Contains 6 x MSA 10TB 12G SAS 7.2K LFF Midline HDDs (P9M82A)
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Disk array |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 10 TB |
| Compatible products | MSA 2050 SAN |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Disk array |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 10 TB |
| Compatible products | MSA 2050 SAN |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 6 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 6 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Compatible products | MSA 2050 SAN |