We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE R0Q36A internal solid state drive 960 GB 3.5" SAS
SKU
R0Q36A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
MSA 960GB SAS 12G Read Intensive LFF (3.5in) SSD
| SSD form factor | 3.5" |
|---|---|
| Hardware encryption | No |
| SSD capacity | 960 GB |
| NVMe | No |
| SKU | R0Q36A |
| EAN | 4549821274895 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 960 GB |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Features | |
| Interface | SAS |
| Component for | Disk array |
| NVMe | No |
| SSD capacity | 960 GB |
| Hardware encryption | No |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| SSD form factor | 3.5" |
| Target workload | Read Intensive (RI) |
| Compatible products | Modular Smart Array 2050, 2052 |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Performance | |
| Interface | SAS |
| Component for | Disk array |
| NVMe | No |
| SSD capacity | 960 GB |
| Hardware encryption | No |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Compatible products | Modular Smart Array 2050, 2052 |
| Design | |
|---|---|
| Component for | Disk array |
| SSD form factor | 3.5" |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Hardware encryption | No |
| SSD form factor | 3.5" |
| Other features | |
| Compatible products | Modular Smart Array 2050, 2052 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |