We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE R7C25A internal solid state drive 1.6 TB SAS
SKU
R7C25A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
HPE Superdome Flex 1.6TB SAS 24G Write Intensive SFF RW PM6 SSD
| SSD capacity | 1600 GB |
|---|---|
| Component for | Server/Workstation |
| Interface | SAS |
| SKU | R7C25A |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 1600 GB |
| Performance | |
| Interface | SAS |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 1600 GB |
| Design | |
| Component for | Server/workstation |
| Features | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Component for | Server/workstation |
| SSD capacity | 1600 GB |
| Target workload | Write Intensive (WI) |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 95.3 mm |
| Weight | 910 g |
| Height | 192 mm |
| Depth | 241.3 mm |