We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE R7R38A internal solid state drive 3.84 TB 2.5" U.3 NVMe
SKU
R7R38A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
HPE Parallel File System 3.84TB NVMe Gen4 High Performance Read Intensive SFF SC U.3 PM1733 SSD
| SSD form factor | 2.5" |
|---|---|
| SSD capacity | 3840 GB |
| NVMe | Yes |
| Interface | U.3 |
| SKU | R7R38A |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 3.84 TB |
| Features | |
| Interface | U.3 |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 3.84 TB |
| SSD form factor | 2.5" |
| Performance | |
| Interface | U.3 |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 3.84 TB |
| Design | |
|---|---|
| SSD form factor | 2.5" |
| Weight & dimensions | |
| Width | 228.6 mm |
| Weight | 60 g |
| Height | 146.1 mm |
| Depth | 219.2 mm |
| Technical details | |
| Interface | U.3 |
| SSD form factor | 2.5" |