We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE SGI Gigabit Ethernet Cat 5E/6A RJ45 22.8m Cable
SKU
Q1S53A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
SGI Gigabit Ethernet Cat 5E/6A RJ45 22.8m Cable
| Cable length | 22.8 m |
|---|---|
| Connector 1 | RJ-45 |
| Cable standard | Cat6a |
| SKU | Q1S53A |
| EAN | 0190017227085 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Cable standard | Cat6a |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Cable length | 22.8 m |
| Connector 1 gender | Male |
| Weight & dimensions | |
| Width | 279.4 mm |
| Depth | 406.4 mm |
| Height | 127 mm |
| Weight | 1.36 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatibility | HPE Apollo/Integrity/SGI |
| Cable standard | Cat6a |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Cable length | 22.8 m |
| Weight (imperial) | 1.36 kg (3 lbs) |
| Other features | |
| Compatibility | HPE Apollo/Integrity/SGI |
| Width (imperial) | 27.9 cm (11") |
| Height (imperial) | 12.7 cm (5") |
| Depth (imperial) | 40.6 cm (16") |
| Weight (imperial) | 1.36 kg (3 lbs) |