We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Spectra 10m Duplex Multi-mode 50u LC/LC Optical Cable
SKU
Q0G67A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Spectra 10m Duplex Multi-mode 50u LC/LC Optical Cable
| Cable length | 10 m |
|---|---|
| SKU | Q0G67A |
| EAN | 0190017134062 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Connector 1 | LC |
| Connector 2 | LC |
| Cable length | 10 m |
| Full duplex | Yes |
| Product colour | Yellow, Blue |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Technical details | |
|---|---|
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Connector 1 | LC |
| Connector 2 | LC |
| Cable length | 10 m |
| Full duplex | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 10 m |