We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 4XB0G80310 internal solid state drive 2.5" 256 GB Serial ATA III
SKU
4XB0G80310
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
ThinkCentre 256GB, 2.5", 6 Gbps, Solid State Drive
| SSD form factor | 2.5" |
|---|---|
| SSD capacity | 256 GB |
| SKU | 4XB0G80310 |
| EAN | 0888965182685 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Out of Stock |
ThinkCentre 256 GB 2.5” Solid State Drive with 6 Gbps interface, 2.5” form factor, fully qualified with ThinkCentre systems, has a light and thin design and provides you with fast and reliable performance.
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 256 GB |
| Internal | Yes |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Design | |
| Internal | Yes |
| Product colour | Grey |
| SSD form factor | 2.5" |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | Serial ATA III |
| SSD capacity | 256 GB |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Features | |
| Interface | Serial ATA III |
| SSD capacity | 256 GB |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| SSD form factor | 2.5" |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA III |
| Product colour | Grey |
| SSD form factor | 2.5" |
| Other features | |
| Product colour | Grey |
| Internal | Yes |