We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 4XB7A38278 internal solid state drive 960 GB 3.5" Serial ATA III
SKU
4XB7A38278
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
3.5" Multi Vendor 960GB Entry SATA 6Gb Hot Swap
- Entry-level SSDs with 6 Gbps SATA
- 3.5-inch (LFF) HS
| SSD form factor | 3.5" |
|---|---|
| SSD capacity | 960 GB |
| Component for | Server/Workstation |
| Interface | Serial ATA III |
| SKU | 4XB7A38278 |
| EAN | 0889488530250 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Out of Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 960 GB |
| Features | |
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | Server/workstation |
| Hot-swap | Yes |
| SSD capacity | 960 GB |
| SSD form factor | 3.5" |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | Server/workstation |
| Hot-swap | Yes |
| SSD capacity | 960 GB |
| Design | |
| Component for | Server/workstation |
| SSD form factor | 3.5" |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA III |
| Hot-swap | Yes |
| SSD form factor | 3.5" |