We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lexmark 12A7610 Toner cartridge black extra High-Capacity remanufactured, 32K pages/5% for Lexmark T 632
SKU
12A7610
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
T632, T634 Extra High Yield Return Program Print Cartridge (32K)
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Capacity | 32000.00 |
| Colour | black |
| Coverage | 5.00 |
| SKU | 12A7610 |
| EAN | 0734646142793 |
| Manufacturer | Lexmark |
| Availability | Out of Stock |
The Lexmark T632 and T634 Extra High Yield Prebate Print Cartridge is compatible with the Lexmark T632, T632n, T632tn, T632dn, T632dtn and T632dtnf, and the Lexmark T634, T634n, T634tn, T634dn, T634dtn and T634dtnf. It is not compatible with T630, T630n or T630dn printers. The Lexmark T632 and T634 Extra High Yield Prebate Print Cartridge is not compatible with past generations of Lexmark printers.
Compatible Printers: Lexmark X 632 E MFP, Lexmark T 634, Lexmark Optra T 632 DTN, Lexmark T 632 N, Lexmark Optra T 634 Dtnf, Lexmark T 634 TN, NRG T 632 N, Lexmark X 632 MFP, Unisys UDS 140 Series, Lexmark Optra T 632, Lexmark X 634 E MFP, Lexmark Optra T 634 N, Unisys UDS 144, Unisys UDS 140 Micr, Lexmark T 634 DTN, Unisys UDS 142 SCN, Lexmark Optra T 634 DTN, Lexmark X 634 DTE MFP, Lexmark Optra T 634 TN, Lexmark T 634 Dtnf, Lexmark Optra T 632 Dtnf, Unisys UDS 140, Lexmark T 632 Dtnf, Lexmark T 632 TN, Lexmark Optra T 632 TN, Unisys UDS 142 MRN, Lexmark T 632, Lexmark T 632 DTN, Lexmark X 632 S MFP, Lexmark Optra T 634, Lexmark Optra T 632 N, Lexmark T 634 N
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 32000 pages |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Colour | No |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 2.5 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 285 x 400 x 165 mm |
| Products per pallet | 72 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour | No |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package weight | 2.5 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 285 x 400 x 165 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 72 pc(s) |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Package dimensions (WxDxH) | 285 x 400 x 165 mm |
| Colour | No |