We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lexmark X264A11G Toner-kit return program, 3.5K pages ISO/IEC 19752 for Lexmark X 264
SKU
X264A11G
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
X264, X363, X364 Return Programme Toner Cartridge, 3.5K
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Capacity | 3500.00 |
| Colour | black |
| Type | Original |
| SKU | X264A11G |
| EAN | 0734646317481 |
| Manufacturer | Lexmark |
| Availability | Out of Stock |
Lexmark Return Program Cartridges are sold at a discount versus the prices of regular cartridges in exchange for the customer’s agreement to use the cartridge only once and return it only to Lexmark for remanufacturing or recycling. Regular cartridges without this license/agreement sold at regular prices are also available. Regular cartridges are also recyclable at no cost through Lexmark Cartridge Collection Program.
Average Cartridge Yield 3,500 standard pages. Declared yield value in accordance with ISO/IEC 19752.
- True: Accurate technology. Genuine quality. Environmental focus. It's our nature.
- Image: Crisp print. Professional documents. Great Impressions. Project your character.
- Always: Dependable. Page after page. Year after year. Count on Lexmark.
Average Cartridge Yield 3,500 standard pages. Declared yield value in accordance with ISO/IEC 19752.
- True: Accurate technology. Genuine quality. Environmental focus. It's our nature.
- Image: Crisp print. Professional documents. Great Impressions. Project your character.
- Always: Dependable. Page after page. Year after year. Count on Lexmark.
Compatible Printers: Lexmark X 360 Series, Lexmark X 364 DN, Lexmark X 364 DW, Lexmark X 363 DN, Lexmark X 264 DN
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 3500 pages |
| Compatibility | Lexmark X264, X363, X364 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Colour | No |
| Archival storage life | 2 year(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 200 mm |
| Package width | 480 mm |
| Package height | 150 mm |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 200 mm |
| Package width | 480 mm |
| Package height | 150 mm |
| Package weight | 1300 kg |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Colour | No |
| Archival storage life | 2 year(s) |
| Package weight | 1300 kg |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Lexmark X264, X363, X364 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Colour | No |
| Archival storage life | 2 year(s) |
| Package weight | 1300 kg |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |