We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lexmark X264A21G Toner-kit, 3.5K pages ISO/IEC 19752 for Lexmark X 264
SKU
X264A21G
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Capacity | 3500.00 |
| Colour | black |
| Type | Original |
| SKU | X264A21G |
| EAN | 0734646317504 |
| Manufacturer | Lexmark |
| Availability | Out of Stock |
Standard Yield
Get the most out of your Lexmark Technology by using genuine Lexmark supplies – value, quality, and environmental responsibility you can count on.
Technology
Outstanding results page after page, year after year. Superior Lexmark design means precision pairing between printer and cartridge for value, quality and environmental responsibility you can count on.
Lexmark Cartridge Collection Program
Going green has never been easier. Recycle all your used Lexmark supplies by letting us take care of the details. It’s simple, smart and always free.
Return for Recycling
Lexmark offers customers a broad choice of laser toner cartridges and recycling options including easy return to Lexmark. For superior results always use genuine Lexmark supplies.
Get the most out of your Lexmark Technology by using genuine Lexmark supplies – value, quality, and environmental responsibility you can count on.
Technology
Outstanding results page after page, year after year. Superior Lexmark design means precision pairing between printer and cartridge for value, quality and environmental responsibility you can count on.
Lexmark Cartridge Collection Program
Going green has never been easier. Recycle all your used Lexmark supplies by letting us take care of the details. It’s simple, smart and always free.
Return for Recycling
Lexmark offers customers a broad choice of laser toner cartridges and recycling options including easy return to Lexmark. For superior results always use genuine Lexmark supplies.
Compatible Printers: Lexmark X 364 DW, Lexmark X 360 Series, Lexmark X 364 DN, Lexmark X 363 DN, Lexmark X 264 DN
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 3500 pages |
| Compatibility | LEXMARK X264DN, LEXMARK X363DN, LEXMARK X364DW, LEXMARK X364DN |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Pallet weight (imperial) | 117.5 kg (259 lbs) |
| Archival storage life | 2 year(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 795 g |
| Products per pallet | 126 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 795 g |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Pallet weight (imperial) | 117.5 kg (259 lbs) |
| Archival storage life | 2 year(s) |
| Compatibility | LEXMARK X264DN, LEXMARK X363DN, LEXMARK X364DW, LEXMARK X364DN |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Archival storage life | 2 year(s) |
| Pallet weight (imperial) | 117.5 kg (259 lbs) |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 126 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 117.5 kg (259 lbs) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |