We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
LifeProof SLΛM 14.7 cm (5.8") Cover Cyan, Magenta, Transparent
SKU
77-57432
| Maximum screen size | 5.8 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Cyan,Magenta,Transparent |
| Case type | Cover case |
| SKU | 77-57432 |
| EAN | 0660543435181 |
| Manufacturer | Lifeproof |
| Availability | Out of Stock |
Your iPhone X handles the splashes. SLΛM takes care of the drops, deflecting damage from direct hits to hard ground.
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Product colour | Cyan, Magenta, Transparent |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone X |
| Maximum screen size compatibility | 14.7 cm (5.8") |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monotone |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monotone |
| Product colour | Cyan, Magenta, Transparent |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone X |
| Maximum screen size compatibility | 14.7 cm (5.8") |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |