We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products PBL-1 rack accessory Blank panel
SKU
PBL-1
- Flanged aluminum construction, can be machined easily
- Black powder coat finish
| SKU | PBL-1 |
|---|---|
| EAN | 0656747012297 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Lightweight aluminum panels finished in a durable flat black powder coat ideal for machining
| Features | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Size (imperial) | 4.45 cm (1.75") |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Mounting hole shape | Oval |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Aluminium |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 482.6 mm |
| Package height | 12.7 mm |
| Package depth | 44.5 mm |
| Package weight | 140 g |
| Width | 483 mm |
| Size (imperial) | 4.45 cm (1.75") |
| Height | 44 mm |
| Depth | 13 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 482.6 mm |
| Package height | 12.7 mm |
| Package depth | 44.5 mm |
| Package weight | 140 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Size (imperial) | 4.45 cm (1.75") |
| Rack capacity | 1U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |