We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Nvidia 980-9I601-00N004 InfiniBand/fibre optic cable 4 m OSFP Black
SKU
980-9I601-00N004
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Active Copper Cable Ib Twin Port Ndr Up To 800gb/s Osfp 4m
| Cable length | 4 m |
|---|---|
| SKU | 980-9I601-00N004 |
| EAN | 7290110493387 |
| Manufacturer | Nvidia |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| Connector 1 | OSFP |
| Connector 2 | OSFP |
| Cable length | 4 m |
| Data transfer rate | 800 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Technical details | |
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| Connector 1 | OSFP |
| Connector 2 | OSFP |
| Cable length | 4 m |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 800 Gbit/s |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 4 m |